Yüz Estetiği İle Kalıcı Güzellik

Anasayfa » Estetik Cerrahi » Yüz Estetiği

Yüz Estetiği

Yüz estetiği ameliyatları yüz derisinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi ve sarkmaların ortadan kaldırılması için uygulanmaktadır. Kırışıklıkların yok edilmesi için yapılan yüz estetiği ameliyatları genellikle kısa sürer ve yüzde açılan ufak kesiler sayesinde kırışıklıkların ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

Yüz estetiği vücudun en fazla görünen bölgesi olan yüz bölgesinin estetik ameliyatlarıdır. Yüz estetiği, estetik cerrahi bakımından en çok özen gösterilen bölgesidir. Yüzün görüntümüz ve yüzde bulunan organların birbirine uyumu hayatımızı etkileyen en önemli özellikleri oluşturur.
 
Doğal sonuçlara kavuşmak için yüz hatlarının ideal oranlarının bilinmesi gerekmektedir. Uyumsuz olan yüz hatları hangi yüz estetiğiyle uyumlu bir oran ve görünüme yaklaşır, yüz estetiği ameliyatın planlanabilmesi ve cerrahi olarak ta uygulanabilmesi gerekmektedir.
 
Yüz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?
 
Yüz estetiği ameliyatı ile alın bölgesinde oluşan kırışıklıkların - çizgilerin giderilerek yüz bölgesini gençleştirmek için alın germe ameliyatları yapılır. Botox ve dolgu maddeleri sayesinde kırışıklık bulunan bölgeye enjekte edilerek kırışıklık görünümü geçici olarak giderilmektedir. Bazen yaşın ilerlemesi, yerçekimi nedeniyle ya da genetik sebeplerle normalden daha aşağı da olabilir. Yüzde, bu şekilde bulunan kaşların görüntüsü yüzü daha yaşlı ve yorgun gösterir. Yüz kaş kaldırma estetiği ile daha genç bir yüz ifadesi kazanılır.
 
Yüz germe ameliyatı ile yüzde yaşlanma sonucunda sarkan ve bollaşan yüz derisinin fazlalıklarının alınarak yüzün daha gergin hale getirilerek daha genç bir ifade kazandırılması sağlanır ve bu ameliyat sayesinde yüzde bulunan kırışıklıklar da giderilir. Bu estetik ameliyatlarla birlikte göz kapağı estetiği aynı ameliyatta ya da daha sonra yapılabilir.
 
Yüz Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nedir?
 
Estetik ameliyat sonucunda yara iyileşmesi kişi cilt tipine göre çok değişik faktörlerden etkilenebilir. Yüz estetik ameliyatlarının sonucu ise yara iyileşme durumuna bağlıdır. Yaranın iyileşmesinde en önemli faktörlerden biri o bölgenin kanlanması, beslenmesidir. Bu tür estetik ameliyatlarda en çok dikkat edilmesi gereken konu ise, ameliyat bölgesindeki dokuların kanlanmasının korunmasıdır.
 

Yüz Estetiğinde Yapılan Ameliyatlar Hangileridir?

  • Dudak Estetiği
  • Yüz Germe
  • Kulak Estetiği
  • Çene Estetiği
  • Elmacık Kemiği Estetiği
  • Göz Kapağı Estetiği
  • Burun Estetiği