Kılcal Damar Tedavisi Nedir?

Anasayfa » Cilt Bakımı » Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damar tedavisi nedir?
 
Lazerle varis tedavisi diğer tedavilerden farklı olarak fazla zaman harcamadan istenmeyen damarları ameliyatsız yok eden devrim niteliğinde bir yöntemdir. Lazer tedavisi hızlı, kolay ve bir öğle yemeği zamanı kadar bir vakitte kolaylıkla uygulanabilir. En güzeli de tedavi olduğunuzda derinizde herhangi bir hasar oluşmaz. Lazer tedavisinin FDA tarafından dermatolojik kullanımı onaylanmıştır.
 
Lazer yöntemiyle 1-6 seansta sonuç alınabiliyor. Ayrıca doğumda bebeklerin ciltlerinde görülen kırmızı lekeler için de lazer kullanılabiliyor.
 
Uzun süre ayakta durmak, kuru bir cilde sahip olmak gibi faktörlerden kaynaklanan yüzdeki ve bacaklardaki kılcal damar genişlemeleri, hem sağlık açısından hem de estetik olarak önemli bir problem olarak ortaya çıkmaktadır. Tıpta kullanılan lazer teknolojisindeki gelişmeler sayesinde artık kılcal damar genişlemeleri lokal anestezi kullanılmadan 1-6 seansta tedavi edilebiliyor.
 
Uygulamada özellikle koyu mavi, lacivert, mor renklerde başarı daha fazla olur. Uygulama sonrasında etkinlik için 2 ay beklemek gerekir. Gerekirse 2-3 seans tedaviye devam edilebilir.Tedavi süresi, yapılan alanın büyüklüğüne göre değişir ve genellikle kısadır. Uygulama sırasında hafif bir ağrı hissedilir. Lazer sırasında damarın solduğu ve kontrakte olduğu görülebilir. İşlem sonrası günlük aktiviteye dönülebilir. Sıcak banyodan ve aşırı sıcaktan uzak durulmalıdır.Uygulama yapılan alanda geçici kızarıklık oluşabilir. 1 hafta kadar süren geçici kahve renkli koyulaşma gözlenebilir.