Diyetisyen

Her mevsimin sorunu olan kilo artışı, beraberinde zayıflama çabasını getirmektedir. Yanlış yapılan diyet uygulamaları; hem vücuda zarar verirken hem de kalıcı çözümler yaratmaması nedeniyle sık sık diyet yapma eyleminin tekrar edilmesine zemin hazırlamaktadır.
 
İnsanlar ince görünmek için türlü türlü yöntemlere başvurmaya başladılar. Kilo vermek isteyen kişiler egzersiz, diyet, bitkisel yollar gibi farklı yöntemler deniyorlar fakat bazı bölgelerini istedikleri ölçüye ya da görünüme kavuşturamamaktalar. Bu seviyede devreye bölgesel incelme ve diyet girmektedir.
 
Estetikmed Polikliniğinde Diyetisyen eşliğinde yaza girerken sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenlere çok özel teknikler uygulayarak zayıflamalarını sağlıyor.
 
Diyetisyenebaşvuran hastalarımızın tanita ile ölçümleri alınır. Gerekli görüldüğü takdirde çeşitli kan tetkikleri istenir.
 
Kişinin yaşam tarzı ve kişisel beğenilerine uygun yeterli ve dengeli beslenme kuralları altında bir diyet programı hazırlanır. Belirli zaman aralığında kontrol randevuları düzenlenerek ağırlık kaybı ve yağ-kas kütlesindeki değişimler gözlemlenerek yeni diyet listeleri planlanır.
 
Yanlış yapılan diyetler ve sağlıksız verilen kilolar çok kısa sürede fazlası ile geri alındığından diyetisyen eşliğinde olması kişinin daha kontrollü bir şekilde kilo vermesini sağlamaktadır. Hızlı ve kolay verilen kiloların sağlınızı kötü yönde tetiklememesi için bir diyetisyen eşliğinde kilo vermeniz gerekmektedir