Akupunktur İle Sigaraya HAYIR

Anasayfa » Akupunktur » Akupunktur İle Sigarayı Bırakma

Akupunktur İle Sigarayı Bırakma

Yapmanız gereken tek şey sigarayı bırakmaya karar vermektir. Bu, insanın yaşamında alabileceği en önemli kararlardan biridir. Bu kararı verdikten sonra, akupunktur, size sigarayı bırakmanızda büyük kolaylık sağlayacaktır.

Sigarayı bırakanlarda, ilk hafta beyin serotonin salgılama işini gerçekleştiremediğinden vücut oldukça zor anlar yaşar. Beyin ancak 72 saat sonra eski görevini yapmaya başlar. Bu 72 saatlik süre içinde, hastanın yoksunluk belirtileri önlenirse, sigarayı bırakması çok kolaylaşır. Akupunktur ile tedavi kişinin sigara içmekten dolayı oluşabilecek şikayetlerini ortadan kaldırır. Böylece sigara içmemeye karar vermiş olan kişi, bunu hiç zorlanmadan başarır; çünkü akupunktur tedavisi, beyni yeniden sigaraya gerek duymadan serotonin ve endorfin salgılaması için uyarır ve bundan sonra da beyin eski otonomisini kazanır.

 
İlk üç seans her gün veya günaşırı olmak üzere 6-10 seans 2 hafta içerisinde uygulanır. Seans süreleri 15-30 dakika arasında değişebilir. 
 
Akupunktur ile ne kadar sürede sigara bırakılabilir?
Akupunktur tedavisi 5 ile 7 seans arasında değişen bir seyir izler.
 
Akupunktur ile sigara kesin olarak bırakılabilir mi?
Akupunktur ile sigaranın kesin olarak bırakabileceğini söylemek tamamen gerçeği yansıtmaz fakat çok ciddi bir yardımcı tedavi olduğu söylenebilir.
 
Akupunktur ile sigarayı bırakmada nikotin ihtiyacı hissedilmez mi?
Yoksunluk semptomunun ortaya çıkması zaten nikotin alamama durumunun bir sonucudur.
 
Akupunktur ile sigarayı bırakma yönteminin bilimsel temelleri var mı?
Akupunktur bilimsel bir tedavi yöntemidir.
 
Kimler akupunktur ile sigarayı bırakabilir?
Sigarayı bırakmak isteyen her insan akupunktur ile sigara tedavisine başlayabilir, belli bir yaş aralığı yoktur her yaştan insan bu tedaviyi tercih edebilir